Najlepsze płyty indukcyjne w lipcu 2022 roku

BOSCH PWP631BB1E

Oprócz atrakcyjnej ceny i doskonałego zestawu funkcji, ta płyta indukcyjna jest naprawdę praktyczna.

Zużycie energii wynosi zaledwie 4.6 kW,  co przekłada się na niższe rachunki za prąd. Czego tu nie lubić? Bosch posiada cztery strefy indukcyjne, osadzone w atrakcyjnej płycie z czarnego szkła ceramicznego. Dwie strefy gotowania po lewej stronie można połączyć w jedną, długą strefę dla podłużnych zapiekanek i innych dużych naczyń. 

Z takiej funkcji nie korzysta się codziennie, ale zawsze warto wiedzieć, że w razie potrzeby istnieje taka możliwość.

Bosch posiada również przydatne funkcje, takie jak PowerBoost, która zapewnia do 50% więcej mocy w cyklu trzykrotnym, czujniki automatycznego rozpoznawania wielkości patelni w każdej strefie oraz dotykowy panel sterowania, który jest łatwy w obsłudze. Jeśli szukasz niedrogiego, dobrze zaprojektowanego, niemieckiego modelu to coś właśnie dla Ciebie. 

SPECYFIKACJA
Wymiary: 59.2 x 52.2 cm 
Strefy: 4 
Pobór mocy: 4.6 kW


POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ
+Niski pobór mocy
+Korzystna cena
+Przydatna funkcja połączenia płyt grzewczych 

Gdzie kupić?
Media Expert

MIELE KM 7414 FX

Miele KM7575FR wykorzystuje swoją niesamowitą moc – 7.3kW – z wielką odpowiedzialnością dzięki intuicyjnemu sterowaniu dotykowemu. Moc ta rozłożona jest nie na cztery strefy gotowania. Wszystkie z funkcją boost i onieśmielająco brzmiącym ustawieniem „TwinBooster”, które koncentruje moc dwóch sąsiadujących stref w jednej.

Dzięki ogromnej i użytecznej powierzchni gotowania urządzenie Miele jest szczególnie dobre dla większych rodzin lub prawdziwych smakoszy, którzy lubią się bawić i/lub popisywać. Jest również łatwy w obsłudze. Wystarczy postawić patelnie, włączyć płytę grzewczą, a strefy z patelniami włączą się i automatycznie rozpoznają wielkość patelni, aby bezpiecznie i efektywnie wykorzystać ciepło indukcyjne.

Funkcje utrzymywania ciepła oraz „Stop & Go” pozwalają pozostawić jedzenie na strefach bez kontynuowania gotowania, ale również bez wychłodzenia. Dla każdej strefy przewidziano także indywidualne timery. To wszystko wystarczy, aby każdy zapalony kucharz zaczął odczuwać przyjemność z gotowania. Jeśli masz ochotę wydać pieniądze, to jest to obecnie złoty gral dla kuchni indukcyjnej.

SPECYFIKACJA
Wymiary: 49.2 x 75.2 cm
Strefy: 4
Pobór mocy: 7.3 kW

POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ
+Najwyższa moc
+Duża wielkość stref

Gdzie kupić?
Media Expert

MIELE KM 7201 FR

Najlepsza płyta indukcyjna do bardziej kompaktowych kuchni.

Nie każdy z nas ma miejsce na sześciostrefowe płyty indukcyjne, dlatego jest solidny kompromis w postaci tego urządzenia. Mimo mniejszej ilości stref  jak można się spodziewać, jest w stanie zaspokoić potrzeby kulinarne w nieco bardziej przytulnym otoczeniu kuchennym. Dzięki funkcji Twin Boost urządzenie jest wystarczająco wydajne, aby sprostać temu zadaniu.

Sprytnie Twin Boost łączy moc dwóch stref w jedną, co w praktyce oznacza, że możesz błyskawicznie doprowadzić pełną patelnię do wrzenia. Naszym zdaniem to świetne rozwiązanie, jeśli na przykład gotujesz w większym woku, gdzie intensywne ciepło jest naprawdę potrzebne. Jest to również przydatne do szybkiego doprowadzenia wody do wrzenia.

Kolejną praktyczną zaletą urządzenia Miele jest funkcja Stop and Go. Jeśli są Państwo zajęci w kuchni, wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, aby ustawić strefy gotowania na 1, co jest dobrym rozwiązaniem, gdy chcą Państwo uniknąć przypalenia obiadu. Równie przydatna jest funkcja gotowania na wolnym ogniu, dzięki której cenne danie główne pozostanie ciepłe, podczas gdy Ty będziesz zajadać się przystawkami. Dodatkową kontrolę nad mocą zapewnia 9 różnych poziomów.

Kolejną zaletą tego modelu jest łatwość czyszczenia, które nie wymaga dużego wysiłku. Do tego dochodzi jeszcze obrzeże ze stali szlachetnej, które dodaje kontrastu. W międzyczasie szklany obszar gotowania wymaga jedynie przetarcia od czasu do czasu. Timer i blokada przed dziećmi dopełniają całości, a wyświetlacz LED jest przyjemny dla oka i wskazuje ustawienia ciepła dla każdej ze stref.

Podobnie jak w przypadku większości, jeśli nie wszystkich płyt indukcyjnych, najlepsze rezultaty uzyskuje się, utrzymując składniki patelni w ruchu. Dystrybucja ciepła może być nieco nierównomierna. Jest to jednak drobny zarzut, ponieważ ta czterostrefowa płyta grzewcza spełnia większość wymagań, szczególnie jeśli chodzi o łatwość obsługi i jakość wykonania.

SPECYFIKACJA
Wymiary: 57.4 x 50.4 cm
Strefy: 4
Pobór mocy : 7.36 kW

POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ
+ Szybkość i wydajność
+ Niskie koszty utrzymania
+ Duża powierzchnia gotowania

Gdzie kupić?
Media Expert

BOSCH PUE611BF1E

Wytrzymała płyta indukcyjna do każdej kuchni.

Urządzenie indukcyjne Bosch PUE611BF1E jest jedną z najwytrzymalszych płyt kuchennych, która już od dłuższego czasu nie jest zagrożona zepchnięciem na margines przez nowsze modele. Stylistyka płyty z pewnością nadal wygląda bardzo dobrze oraz płyta świetnie radzi sobie z wykonywaniem codziennych zadań takich jak szybkie podgrzewanie dań. 

Bosch PUE611BF1E posiada system TouchSelect, dzięki któremu wybór odpowiedniego trybu pracy jest bardzo prosty. Płyty indukcyjne są również często chwalone za szybkość i energooszczędność, a ten model jest naprawdę doskonały.

Trzeba jednak pamiętać, że płyty indukcyjne mogą mieć problemy z efektywnym podgrzewaniem potraw. Bosch PUE611BF1E nie jest tu wyjątkiem. Urządzenie może być podłączone do zwykłego gniazdka ściennego, więc ułatwia to instalację. To niewątpliwy plus.

Bosch niezmiennie stosuje też kilka ciekawych rozwiązań, dlatego płyta PUE611BF1E została wyposażona w szereg praktycznych elementów sterujących. Najbardziej podoba nam się funkcja PowerBoost, która pozwala na szybsze doprowadzenie do wrzenia. 

Poza tym, szeroki zakres ustawień obejmuje 17 opcji grzania, jest blokada przed dziećmi, a całość może poszczycić się tym, że nigdzie nie ukryją się rozlane resztki jedzenia, ponieważ ma super gładką powierzchnię do wycierania. Cztery obszary grzewcze są w stanie poradzić sobie z jednoczesnym gotowaniem dla całej rodziny.

SPECYFIKACJA
Wymiary: 59.2 x 52.2 cm
Strefy: 4
Pobór mocy : 3.7 kW

POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ
+ Szybkie i skuteczne rozgrzewanie
+ Wygląda świetnie
+ Łatwość czyszczenia

Gdzie kupić?
Media Expert

AEG IKE74441FB

Płyta indukcyjna premium dla pasjonatów smacznego gotowania.

Biorąc pod uwagę moc gotowania (7.35Kw) ilość przydatnych technologii ten flagowy model AEG jest wyjątkowy i warty rozważenia.

Niektórzy profesjonalni szefowie kuchni nie są fanami płyt indukcyjnych i wolą gotowanie na ogniu. Jednym z ich największych bolączek jest to, że nie mogą wstrząsnąć składnikami tuż nad ciepłem na płycie indukcyjnej. Dzieje się tak ponieważ strefa indukcyjna natychmiast wyłącza się, jak tylko patelnia traci kontakt.

Ten model AEG dobrze rozwiązał ten problem do pewnego stopnia, ponieważ ten model high-end ma coś, co nazywa PowerSlide. Jest to w zasadzie jedna długa prostokątna strefa po lewej stronie, która może być zaprogramowana do pracy w dwóch różnych temperaturach. Pozwala to użytkownikowi na szybkie przesuwanie patelni z jednej strefy do drugiej, teoretycznie naśladując gazową technikę. Jest to również bardzo przydatna funkcja, jeśli chcesz po prostu szybko i sprawnie obniżyć lub podwyższyć temperaturę składników.

SPECYFIKACJA
Wymiary: 71 x 52 cm
Strefy: 4
Pobór mocy : 7.35 kW

POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ
+ Wspaniała funkcja PowerSlide
+ Połączone strefy
+ Ciekawy wygląd

Gdzie kupić?
Media Expert