Najlepsze pralki 2021 roku

AEG L9FEC49S

Ta niezwykła pralka wolnostojąca zdobyła liczne nagrody oraz mnóstwo pięciogwiazdkowych recenzji użytkowników, ponieważ jest wspaniała pod każdym względem.

Najważniejszą cechą jest wprowadzenie dozownika soli. Podobnie jak w zmywarce do zmiękczania wody, co oznacza lepsze wyniki czyszczenia i bardziej miękkie ubrania. Oczywiście, oznacza to, że będziesz musiał kupować sól. Jeśli mieszkasz w strefie gdzie występuje miękka woda, ta funkcjonalność będzie dla Ciebie zbędna. Dla większości z nas jest to wspaniała innowacja.

Udoskonalono także czyszczenie delikatnych tkanin oraz wdrożono program oparty na parze, który odświeża ubrania i przywraca je do użytku bez konieczności prasowania.

Oczywiście, urządzenie wykonuje wszystkie podstawowe czynności na wysokim poziomie, pracuje cicho i wydajnie oraz posiada klasę energetyczną A+++. 

SPECYFIKACJA
Wymiary: Głębokość 63.1cm x szerokość 59.7cm x wysokość 84.7cm 
Klasa energetyczna A
Max prędkość wirowania 1400 obr/min
Zużycie prądu 49kWh
Pojemność 9 kg

POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ
+Doskonała skuteczność czyszczenia
+Znakomita zdolność zmiękczania ubrań
+Wygląda dobrze (jak na standardy pralki)
+Oszczędność wody i energii 
+Mniej prasowania poprzez użycie pary 

Gdzie kupić?
Media Expert

HISENSE WFVB6010EM

Stosunek jakości do ceny, multifunkcyjność, łatwość obsługi… istnieje wiele powodów, aby wybrać Hisense WFVB6010EM jako następną pralkę. Pralka jest wymieniana jako jedna z lepszych w tańszej półce cenowej. 

Wiele różnych funkcjonalności jest w stanie sprostać wymaganiom dużej rodziny. 

Pomimo niskiej ceny, ta pralka oferuje wiele opcji: na przykład 15-minutowe szybkie wirowanie, gdy trzeba szybko przygotować ubrania, lub cykl dla alergików, w którym stosuje się wyższą temperaturę i dodatkowe płukanie, aby pozbyć się substancji drażniących. Dostępny jest również program parowy, który zapewnia bardziej intensywne czyszczenie oraz to że ubrania są mniej pogniecione.

SPECYFIKACJA
Wymiary: Głębokość 46cm x szerokość 59.5cm x wysokość 85cm 
Klasa energetyczna E
Max prędkość wirowania 1000 obr/min
Zużycie prądu 71kWh
Pojemność 6 kg

POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ
+Program antyalergiczny 
+Mniej prasowania poprzez użycie pary 
+Zabezpieczenie przed dziećmi

Gdzie kupić?
Media Expert

BOSCH WAX32KH2BY

Bosch Serie 8 WAX32KH2BY trafiło na naszą listę najlepszych pralek z wielu powodów, m.in. ze względu na najwyższą skuteczność czyszczenia, jaką oferuje to urządzenie. Jeśli Serie 8 WAX32KH2BY nie potrafi sprawić, że Twoje ubrania będą czyste i świeże, to być może nic już tego nie potrafi. Urządzenie jest oczywiście drogie, ale w tym przypadku uważamy, że dostajesz to, za co płacisz.

Dzięki pojemności 10 kg i maksymalnej prędkości wirowania 1600 obr/min, urządzenie spełnia wszystkie wymagania zarówno pod względem pojemności, jak i wydajności. Jest ono wystarczająco inteligentne, aby wykryć i usunąć 16 najczęstszych plam – w tym czekoladę, czerwone wino i trawę – odpowiednio dostosowując temperaturę, ruchy bębna i czas namaczania. To naprawde innowacyjne funkcje w pralce, których ten Bosch ma mnóstwo.

Pralka posiada również tzw. system prania 4D, który efektywnie dozuje wodę i detergent, aby zapewnić Ci nieskazitelnie czyste rezultaty za każdym razem. Oprócz tego, że jest wydajna, jest też cicha, a ten model możesz obsługiwać za pomocą aplikacji na smartfona.

SPECYFIKACJA
Wymiary: Głębokość 59cm x szerokość 59.8cm x wysokość 84.8cm 
Klasa energetyczna C
Max prędkość wirowania 1600 obr/min
Zużycie prądu 67kWh
Pojemność 10 kg

POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ
+Inteligentne usuwanie plam
+Cicha i wydajna
+Obsługa przez smartfon
+Czytelny i prosty w obsłudze wyświetlacz 
+Zaawansowane systemy piorące
+Zabezpieczenia przed zalaniem
+Mniejsze wibracje dzięki specjalnej konstrukcji 
+Opcja dołożenia wsadu w trakcie prania

Gdzie kupić?
Media Expert

LG F2WN4S7S2T Vivace

Nie jesteśmy pewni, czy można zakochać się w pralce, ale pralka LG F2WN4S7S2T zdecydowanie nas w tym przekonaniu utwierdziła. Od eleganckiego, ciemnego wyglądu po energooszczędność, jest to urządzenie, które bardzo nam się podoba – i sądzimy, że tobie również bardzo może przypaść do gustu. W rzeczywistości jest tu tak wiele funkcji, że trudno powiedzieć, od czego zacząć.

Na przykład możesz sterować urządzeniem za pomocą aplikacji na smartfona, dzięki czemu będziesz mieć oko na cykle prania z dowolnego miejsca, a ponadto masz do wyboru wiele trybów prania: od antyalergicznych, inteligentnych, parowych po funkcję szybkiego prania, która pierze w zaledwie pół godziny. Podczas prania pralka LG jest bardzo cicha – jej głośność to zaledwie 59db a podczas wirowania 79db. 

Jednak to, co być może najbardziej nam się spodobało w pralce LG F2WN4S7S2T, to jej doskonała efektywność energetyczna: dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii i sztucznej inteligencji pralka może wykryć ciężar ładunku i miękkość tkanin, odpowiednio dostosowując ustawienia cyklu. Nie ma mądrzejszej pralki na rynku.

SPECYFIKACJA
Wymiary: Głębokość 45cm x szerokość 60cm x wysokość 85cm 
Klasa energetyczna E
Max prędkość wirowania 1200 obr/min
Zużycie prądu 79kWh
Pojemność 7 kg

POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ
+Niskie koszty eksploatacji
+Technologia SmartThinQ
+Para usuwająca alergeny LGsteam
+Drzwiczki ze szkła hartowanego 
+Elegancki wygląd 
+Obsługa przez smartfon
+Głębokość tylko 45cm 
+Funkcja prania 30 min 
+Funkcja cichego prania 

Gdzie kupić?
Media Expert

AEG L7FEC48SP

Jeśli szukasz czegoś tańszego niż topowego modelu na początku zestawienia AEG 9000 Series warto rozważyć nieco niższą wersję AEG 7000, która pierze ubrania prawie tak samo skutecznie i tak samo cicho. W rzeczywistości jedyne różnice między tymi modelami to to, że jego bęben jest kilogram mniejszy, zużywa nieco więcej wody oraz energii na cykl prania i wirowania. W dużej mierze wynika to jednak z innowacyjnej funkcji zmiękczania wody w pralce 9000, która pozwala na odplamianie w znacznie niższych temperaturach. 

Wyposażona w czujniki pralka AEG L7FEC48SP posiada zadziwiająco prosty i czytelny interfejs z ekranem dotykowym, którego obsługa jest prawdziwą przyjemnością. Wystarczy wybrać preferowany program za pomocą dużego pokrętła, a następnie przejść do pulpitu nawigacyjnego po prawej stronie, aby dostosować czas trwania prania, temperaturę prania i prędkość wirowania. Urządzenie posiada również opcję pary, którą można wybrać, aby działała automatycznie pod koniec cyklu lub samodzielnie, aby odświeżyć pogniecioną, wcześniej noszoną koszulę.

SPECYFIKACJA
Wymiary: Głębokość 57.6cm x szerokość 59.7cm x wysokość 84.7cm 
Klasa energetyczna C
Max prędkość wirowania 1400 obr/min
Zużycie prądu 63kWh
Pojemność 8 kg

POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ
+Niskie koszty eksploatacji
+Technologia SmartThinQ
+Para usuwająca alergeny LGsteam
+Drzwiczki ze szkła hartowanego 
+Elegancki wygląd 
+Obsługa przez smartfon
+Głębokość tylko 45cm 
+Funkcja prania 30min 
+Funkcja cichego prania 

Gdzie kupić?
Media Expert